Nowy numer 24/2021 Archiwum

Bibliotekarz Roku

Ks. dr Tomasz Garwoliński, dyrektor Biblioteki WSD MW "Hosianum" i Wydziału Teologii UWM w Olsztynie, otrzymał tytuł Warmińsko-Mazurskiego Bibliotekarza Roku 2017.

Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Olsztynie na marcowym posiedzeniu rozstrzygnął konkurs na najlepszego bibliotekarza roku 2017. Ten zaszczytny tytuł został przyznany ks. dr. Tomaszowi Garwolińskiemu, dyrektorowi Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” i Wydziału Teologii UWM w Olsztynie.

- To dla mnie wielkie wyróżnienie, docenienie pracy w ciągu całego roku zarówno w bibliotece, jak i środowisku bibliotekarskim. Moim zadaniem od wielu lat jest popularyzacja wiedzy o naszym zabytkowym księgozbiorze i cieszę się, że ta praca została dostrzeżona i doceniona - mówi ks. Tomasz.

Warto dodać, że jeszcze nigdy żaden ksiądz bibliotekarz nie zwyciężył w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, ks. Tomasz jest pierwszym duchownym uhonorowanym tym tytułem. Teraz kandydatura ks. Garwolińskiego będzie zgłoszona do konkursu na Ogólnopolskiego Bibliotekarza Roku - głosowanie rozpocznie się w kwietniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama