Nowy numer 43/2019 Archiwum

Bibliotekarz Roku

Ks. dr Tomasz Garwoliński, dyrektor Biblioteki WSD MW "Hosianum" i Wydziału Teologii UWM w Olsztynie, otrzymał tytuł Warmińsko-Mazurskiego Bibliotekarza Roku 2017.

Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Olsztynie na marcowym posiedzeniu rozstrzygnął konkurs na najlepszego bibliotekarza roku 2017. Ten zaszczytny tytuł został przyznany ks. dr. Tomaszowi Garwolińskiemu, dyrektorowi Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” i Wydziału Teologii UWM w Olsztynie.

- To dla mnie wielkie wyróżnienie, docenienie pracy w ciągu całego roku zarówno w bibliotece, jak i środowisku bibliotekarskim. Moim zadaniem od wielu lat jest popularyzacja wiedzy o naszym zabytkowym księgozbiorze i cieszę się, że ta praca została dostrzeżona i doceniona - mówi ks. Tomasz.

Warto dodać, że jeszcze nigdy żaden ksiądz bibliotekarz nie zwyciężył w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, ks. Tomasz jest pierwszym duchownym uhonorowanym tym tytułem. Teraz kandydatura ks. Garwolińskiego będzie zgłoszona do konkursu na Ogólnopolskiego Bibliotekarza Roku - głosowanie rozpocznie się w kwietniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama