Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dzień bogactwa

- Te rekolekcje były możliwością nawiązania bliższych relacji z Chrystusem, jak i poznania naszej Wspólnoty Przymierza Miłosierdzia - mówi Wioletta Bulejak.

Na zaproszenie Wspólnoty Przymierza Miłosierdzia w parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie odbyły się jednodniowe rekolekcje Ruah „Kawa z Bogiem”. - Zaprosiliśmy ludzi, aby mogli wypić kawę z Bogiem - uśmiecha się Wioletta Bulejak. - Wszystko po to, aby mogli Go bliżej poznać, żeby mogli być bliżej Niego i odczuć Jego miłość - wyjaśnia.

Podczas dnia uczestnicy odkrywali tajemnice Boga, Jego miłości, aby poczuć się prawdziwie dzieckiem Bożym. - Niesiemy Ewangelię ubogim na duchu i na ciele. Te rekolekcje były możliwością nawiązania bliższych relacji z Chrystusem, jak i poznania naszej wspólnoty - mówi Wioletta Bulejak.

Rekolekcje Ruah poprowadzili pochodzący z Brazylii misjonarze miłosierdzia. - Nasza wspólnota powstała w Brazylii. W Polsce jesteśmy od ośmiu lat. Obecnie, w okresie Wielkiego Postu, prowadzimy szereg rekolekcji nie tylko dla dorosłych. Są edycje dla uczniów, a nawet dla przedszkolaków - mówi Claudio. - Dzięki Bogu w Polsce nie ma wielu ludzi ubogich mieszkających na ulicach, jak to jest w mojej ojczyźnie. Tam chodzimy po ulicach, spotykamy się z ubogimi, głosząc im Dobrą Nowinę, jak i niosąc wymierną materialną pomoc - wyjaśnia.

Podczas rekolekcji w Olsztynie misjonarze głosili kerygmat, miłość Boga. - To trwa tylko jeden dzień. Nauka o Bogu, Jezusie, Duchu Świętym, o apostolstwie Maryi wymaga znacznie więcej czasu, miesiąc to mało, a czasem nawet i całe życie - uśmiecha się Claudio. - Ale i jeden dzień doświadczenia Boga jest ogromnym bogactwem - dodaje.

Podczas spotkania podkreślał wartość wspólnoty, miejsca spotkania z drugim człowiekiem. - Dobrze jest mieć takie miejsce w parafii. To duża wartość rozmowy i wspólnej modlitwy - mówi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama