Nowy numer 46/2019 Archiwum

Boża łaska

W Civitas Christina w Olsztynie odbyło się spotkanie formacyjne. - Tematem był Duch Święty, ponieważ On cały czas działa w życiu Kościoła - mówi Mateusz Rutynowski.

Spotkania formacyjne odbywają się cyklicznie. - Dotyczy one działa Ducha Świętego w Kościele. Chcemy poznawać Trzecią Osobę Trójcy Świętej, począwszy od biblijnych podstaw, od tego, jaką rolę odegrał w misji i życiu Jezusa Chrystusa, po dzieło, które Chrystus pozostawił apostołom, czyli właśnie Kościół. Szukamy odpowiedzi, jak Duch Święty działa, jak cały czas oświeca nas i jest motorem napędowym wspólnoty - wyjaśnia.

W ramach współpracy z wydziałem teologii UWM w Olsztynie spotkanie poprowadziła prof. Katarzyna Parzych-Blakiewicz z kl. Rafałem Rozumowiczem, alumnem WSD „Hosianum” .

W dyskusji wskazywano na związek otrzymanych darów z postawą służby i troski o dobro wspólne Kościoła, społeczeństwa, ale także aspekt Bożej łaski, jako owocu otwarcia się na prowadzenie przez Ducha Świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama