Nowy numer 3/2021 Archiwum

Otwierajmy serca Chrystusowi

Abp Józef Górzyński, metropolita warmiński, skierował do czytelników "Posłańca Warmińskiego" życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy.

Drodzy Siostry i Bracia!

Chrystus Zmartwychwstały, przychodząc do Wieczernika, gdzie Apostołowie byli zamknięci z obawy przed Żydami, pozdrowił ich słowami: „Pokój wam!” i powiedział „Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. (…) Weźmijcie Ducha Świętego!” (J 20,21-22).

Niech te słowa Chrystusa Zmartwychwstałego, który także nas obdarza Duchem Świętym, o czym przypomina nam trwający rok duszpasterski i posyła do ewangelizacji, będą umocnieniem i natchnieniem dla wszystkich wiernych naszej archidiecezji.

W Wieczerniku Paschalnym wszyscy otrzymujemy moc Ducha Świętego, dzięki której z radością i odwagą możemy podejmować ewangeliczną służbę wobec naszych braci i sióstr w różnorodnej rodzinie Kościoła Chrystusowego.

Życzę, abyśmy z głęboką wiarą i ufnością otwierali serca dla Chrystusa Zmartwychwstałego, który ma moc uwalniać nas od grzechów, wątpliwości, lęków i wszelkich obaw o przyszłość.

Tylko On, Zmartwychwstały Pan, jest źródłem niezawodnej nadziei. Życzę również, abyśmy umocnieni Jego miłością i łaską, potrafili rozniecać płomień ufnej wiary w sercach naszych bliźnich, by jak najwięcej z nich doprowadzić do spotkania z Chrystusem, wypełniając wezwanie do nowej ewangelizacji.

Głośmy więc wszystkim Radosną Nowinę: Chrystus Zmartwychwstał - Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja.

Z serca Wam wszystkim błogosławię

+ Józef Górzyński
Arcybiskup Metropolita Warmiński

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama