Nowy numer 49/2020 Archiwum

Bieg z modlitwą

- Idziemy za przykładem świętych, którzy stosowali zasadę „coś dla ducha i coś dla ciała”, żebyśmy właśnie w tej harmonii dążyli do świętości - mówi ks. Mariusz Jackowski.

Kilkunastu biegaczy ruszyło z Łupstychu do Gietrzwałdu, by nieść światu Boże Miłosierdzie. Ks. Mariusz Jackowski, duszpasterz sportowców, przekonuje, że bieganie można połączyć z głoszeniem Dobrej Nowiny. - Bieganie jest modne, a my jako duszpasterze mamy wychodzić z inicjatywami nowej ewangelizacji. Taką formą może być również sport. Łączymy bieg z modlitwą - idziemy za przykładem świętych, którzy stosowali zasadę „coś dla ducha i coś dla ciała”, żebyśmy właśnie w tej harmonii dążyli do świętości - tłumaczy ks. Jackowski.

Na starcie w Łupstychu pojawiło się kilkunastu biegaczy - przed ruszeniem w trasę wspólnie odmówili modlitwę, a po drodze zatrzymywali się przy warmińskich kapliczkach i modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po przebiegnięciu 13 km dotarli do Gietrzwałdu, gdzie w południe wzięli udział w najważniejszym punkcie - Mszy św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama