Nowy numer 42/2019 Archiwum

Poniedziałek Paschy i 60. urodziny prawosławnego abp. Abla

W wydarzeniu uczestniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

W Kościele prawosławnym dziś przypada drugi dzień Świąt Wielkanocnych, nazywany Poniedziałkiem Paschy. Z tej okazji w katedrze prawosławnej w Lublinie przy ul. Ruskiej odbyła się uroczysta liturgia, której przewodniczył metropolita warszawski i całej Polski – Sawa.

Jednocześnie obchodzono 60. urodziny prawosławnego abp. Abla. W wydarzeniu udział wziął abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Wizyta miała charakter przyjacielskiego spotkania w duchu bratniej miłości wyznawców Chrystusa.

Abp Abel urodził się 8 kwietnia 1958 roku. Ordynariuszem utworzonej prawosławnej diecezji lubelsko-chełmskiej został w 1989 roku.

Abp. Ablowi składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie w duchu ekumenizmu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL