Nowy numer 42/2019 Archiwum

Słowo niczym ocean

Na wydziale teologii UWM odbyło się II Forum Studenckie „Warmia i Mazury miejscem dialogu religijnego i kulturowego”.

Tegoroczny temat wpisał się w badania katedry teologii dogmatycznej i fundamentalnej, ale także był nawiązaniem do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, jak i 775. rocznicy powstania diecezji warmińskiej.

– Słowo „dialog” posiada głębię niczym ocean. Na Warmii i Mazurach to słowo ma absolutnie zabarwienie religijne i kulturowe – mówił na wstępie dziekan wydziału ks. dr hab. Marek Żmudziński. Na forum gościli studenci z sześciu ośrodków naukowych Polski. Konferencja składała się z trzech paneli. Pierwszy dotyczył naszego regionu i Polski. Drugi podejmował refleksje teologiczne, trzeci był refleksją kanoniczno-liturgiczną. W sumie odczyty miało 15 prelegentów. O formacji kapłańskiej mówił kleryk Szymon Wawrzyńczak. – Pragnę podkreślić odpowiedzialność zarówno całej wspólnoty Kościoła, jak i powołanego za troskę o powołania. Nie jest to odpowiedzialność zrzucona tylko na biskupów i kapłanów, ale jest ona wspólna – podkreślał kl. Wawrzyńczak, który jest prezesem koła naukowego teologów-ekumenistów UWM, organizatora forum. Nie ukrywał zadowolenia, że po raz drugi udało się podjąć z sukcesem tę inicjatywę. – Mam nadzieję, że te wystąpienia przyczynią się do pogłębienia naszej wiedzy, nawiązywania relacji akademickich, które dziś w zglobalizowanym świecie są bardzo ważne – mówił kl. Wawrzyńczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL