GN 42/2019 Archiwum

Kropelka w morzu

Modlimy się taką formą Różańca, który nazywa się Różańcem Biblijnym. Zamiast drugiej części modlitwy „Zdrowaś Maryjo” mówimy dopowiedzenia oparte o treść Ewangelii - mówi ks. Niedźwiedzki.

W ramach Tygodnia Biblijnego, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie, codziennie odmawiany jest Różaniec Biblijny. - Spotkania z Biblią pomagają mi w życiu, zmieniają moje życie i umacniają mnie. Od niedawna czuję głód słowa Bożego, czuję taką przepaść, że ta moja wiedza o Bogu, Jego doświadczenie, to jak mała kropelka w morzu - wyznaje pani Beata.

Przychodzi codzienne, przez tydzień, by w tym Różańcu poznawać Słowo Żywe, uczestniczyć później w Eucharystii, a na koniec wysłuchać fascynujących opowieści ks. Tomasza Niedźwiedzkiego o Ziemi Świętej.

- Modlimy się taką formą Różańca, który nazywa się Różańcem Biblijnym. Zamiast drugiej części modlitwy „Zdrowaś Maryjo” mówimy dopowiedzenia, które są oparte o treść Ewangelii. W ten sposób rozważamy całą Ewangelię. Praktykuję tę formę Różańca na co dzień, co jest dla mnie bardzo ubogacające - wyjaśnia kapłan.

Po modlitwie jest Eucharystia, po niej prelekcje dotyczące Ziemi Świętej. - Przedstawiam też fakty z Ewangelii, by wzbudzić zainteresowanie Pismem Świętym - dodaje ks. Tomasz.

- Prelekcje o Ziemi Świętej pomagają mi uzmysłowić sobie, jak to wyglądało za życia Jezusa. Mogę na fotografiach zobaczyć miejsca, gdzie Jezus dokonywał cudów, nauczał. Wszystko staje się realne, że to się działo. Mogę być bliżej Jezusa - dodaje pani Beata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama