GN 42/2019 Archiwum

Olsztyn wita nowego biskupa

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie rozpoczęła się Eucharystia, podczas której odbędą się święcenia biskupie ks. kan. Janusza Ostrowskiego, nowego biskupa pomocniczego archidiecezji warmińskiej.

Eucharystii przewodniczy metropolia warmiński abp Józef Górzyński.

- Dzisiaj nasz warmiński Kościół przeżywa wydarzenie święceń biskupich. Papież Franciszek podniósł do godności biskupiej ks. Janusza Ostrowskiego i zlecił mu jako pasterskie zadanie urząd biskupa pomocniczego archidiecezji warmińskiej. Jego biskupie święcenia pragniemy przeżyć jako wspólną modlitwę za niego samego i za jego pasterskie posługiwanie w warmińskim Kościele - mówił metropolita warmiński.

Przywitał gości i rodzinę biskupa nominata. - Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy - zachęcił abp Górzyński.

Głównym konsekratorem będzie abp Górzyński, a współkonsekratorami - abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, oraz abp senior Edmund Piszcz.

Na uroczystości obecni są arcybiskupi i biskupi, wielu kapłanów archidiecezji warmińskiej, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, osoby konsekrowane oraz bardzo liczna grupa wiernych.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • gut
    21.04.2018 12:27
    Gratulacje!!!!!☧ :-) ☩Uczucie wdzięczności jest ciężarem, który mogą znieść tylko silne charaktery.☩
    ☩Marie von Ebner-Eschenbach☩
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama