Nowy numer 48/2020 Archiwum

Święto w "Hosianum"

- Jest jeden dzień w roku, kiedy chcemy okazać naszą wdzięczność. Ukazujemy nasze talenty, ale i to, czym żyjemy na co dzień. Jesteśmy Kościołem radosnym i otwartym - mówi ks. Wojciech Kotowicz.

Już w najbliższą sobotę, 28 kwietnia, w Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum” odbędzie się Dzień Wdzięczności, który jest podziękowaniem wspólnoty za otrzymywane dary. A są one różne, poprzez modlitwę po ofiary pieniężne.

- Dziękujemy tym, dzięki którym funkcjonujemy, którzy nas wspierają swoją życzliwością. Z drugiej strony ten czas jest potrzebny również nam, jako wspólnocie. Przełożeni, wychowawcy i klerycy potrzebujemy uświadomienia sobie, że jesteśmy wspierani, że funkcjonujemy dzięki innym. To jest taka mobilizacja. Wdzięczność jest ewangeliczną postawą, podobnie jak gościnność, której doświadczają osoby odwiedzające nasze seminarium - podkreśla rektor ks. Hubert Tryk.

Organizatorami Dnia Wdzięczności są przede wszystkim alumni „Hosianum”. - W seminarium jestem odpowiedzialny za zespół muzyczny Soli Deo Gloria. Ten dzień jest dla nas punktem kulminacyjnym roku. Przygotowujemy się pieczołowicie do koncertu, opracowując nowy materiał muzyczny - mówi kleryk Piotr Kuciński.

Ale Dzień Wdzięczności to nie tylko koncert zespołu. Od kilku lat alumni wystawiają sztukę teatralną. - Nasze sztuki nie są klasyczne, to spektakle z integracją z widzem. Często zapraszamy ludzi z widowni, aby brali z nami udział w przedstawieniu. W tym roku będziemy mówić o powołaniu - wyjaśnia kleryk Kamil Podlaszuk.

Tradycją stały się też tańce integracyjne. - Za każdym razem spotykamy się z zaskoczeniem, że klerycy tańczą, animują świetną zabawę. Jest to ogromne wyzwanie, aby w tańcu pokazać Pana Boga, uwielbiać Go, że to nie jest zabawa z wodzirejami, a jednak forma modlitwy - dodaje kleryk Mateusz Pstrągowski.


Dzień Wdzięczności rozpocznie się o godz. 10 Mszą św., po której będzie koncert organowy. O 11.15 rozpoczną się rozgrywki sportowe oraz zabawy z wodzirejem. Wszystko zakończy o godz. 14 koncert zespołu seminaryjnego Soli Deo Gloria.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama