Nowy numer 46/2019 Archiwum

Rodzina, Dom, Ojczyzna

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się inauguracja XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Potrwają do 15 czerwca.

Dni Rodziny na Warmii i Mazurach to organizowane od 1999 roku festyny, spotkania, zabawy, konkursy, szkolenia, warsztaty i wiele innych wydarzeń społecznych i kulturalnych. Każdego roku to około tysiąca wydarzeń.

- W ciągu tych 20 lat udało się stworzyć dobry klimat dla wsparcia rodziny, pomocy wtedy, kiedy rodzina tego oczekuje. Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny to inicjatywa, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w regionie. Zainteresowanie i chęć uczestnictwa pokazuje, jak cenna jest to inicjatywa, jak to wydarzenie zakorzeniło się w naszych środowiskach - dzięki niemu nie tylko mamy szansę na wspólną zabawę czy edukację, ale też wiele osób podjęło się wspólnych przedsięwzięć - tłumaczy Wiesława Przybysz, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

- Rodzina to źródło naszego życia, naszej osobowości. Cieszy fakt, że w naszym regionie ten temat jest podejmowany, są promowane wartości dotyczące relacji rodzinnych, budowania rodziny i tego wszystkiego, co rodzinę jednoczy - podkreśla bp Janusz Ostrowski.

Wykład o wartościach rodzinnych wygłosił prof. Stanisław Achremczyk. - W 1793 roku Polska zniknęła. Dlaczego w warmińskich rodzinach chłopskich przetrwała polskość? Ponieważ życie codzienne oparte było na wartościach. W prostych chatach warmińskich drogowskazem w życiu było 10 przykazań, Dekalog. Proste wskazówki, choć czasami trudne do zrealizowania. Ale to właśnie te wartości pozwoliły Polsce przetrwać. Miejmy świadomość, że niepodległość odzyskaliśmy nie tylko w zbrojny sposób - mówił prof. Achremczyk.

W tym roku Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny odbywać się będą pod hasłem „Rodzina, Dom, Ojczyzna”, potrwają do 15 czerwca, a oficjalne zakończenie odbędzie się w Bartoszycach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama