Nowy numer 44/2020 Archiwum

Przyzywamy Bożego błogosławieństwa

Mszą św. w kościele św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej rozpoczęły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Bartoszycach.

Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. dr Artur Olędzki i on też poświęcił sztandar, który został nadany Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Bartoszycach. - Błogosławiąc sztandar, przyzywamy Bożego błogosławieństwa, a także opieki i wstawiennictwa św. Floriana, który opiekuje się wszystkimi strażakami  - na wstępie zaznaczył ks. dziekan.

W homilii przypomniał również zawołanie strażaków „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. - Nikt nie wie tak dobrze, jak wy z jak wielkim wysiłkiem związane jest osiąganie kolejnych celów. Kto chce zostać strażakiem, musi narzucić sobie dyscyplinę i zrezygnować z wielu przyjemności. Bycie w pełnej gotowości i utrzymanie sprawności koniecznej w niesieniu pomocy człowiekowi kosztuje wiele samozaparcia i determinacji - podkreślił ks. Olędzki.

Po Mszy św. miała miejsce defilada pododdziałów oraz festyn strażacki z licznymi atrakcjami. Podczas uroczystości kilkudziesięciu mundurowych otrzymało odznaczenia i awanse.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama