Nowy numer 41/2019 Archiwum

Łaska z wysoka

W kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie abp Józef Górzyński udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii oraz Szestna i Warpun.

Poza młodymi ludźmi we Mszy św. uczestniczyli mieszkańcy parafii, zaproszeni goście oraz duszpasterze: ks. prał. Wiesław Świdziński, ks. Rajmund Jodko, ks. Dariusz Leśniak, ks. Leonard Klimek, ks. Eugeniusz Pipała oraz ks. Antoni Miciński.

Nad całością uroczystości czuwał ks. proboszcz Robert Kaniowski, księża z parafii, katecheci i nauczyciele ze szkół, z których młodzież przystępowała do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 W imieniu rodziców abp. Józefa przywitali Wioletta i Andrzej Dudziec. Metropolita w homilii przypomniał, że Kościół sakramentów udziela tylko wierzącym, dlatego tylko wiarą można przyjąć sakrament. - Wiara jest konieczna, potrzebna jest modlitwa, relacja osobista z Bogiem. Jeśli nie mamy wiary, to wszystko, co jest w naszej wierze jest nie na temat. Akt osobistej, osobowej relacji między Bogiem a człowiekiem jest dziełem Ducha Świętego. Bez tego uzdolnienia łaską z wysoka nie jesteśmy zdolni wejść w taką relację - mówił abp Górzyński.

Sakrament otrzymało 56 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL