Nowy numer 42/2019 Archiwum

Radosny dzień dla archidiecezji

W najbliższą sobotę 6 diakonów Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej "Hosianum" w Olsztynie przyjmie święcenia prezbiteratu.

Odbędą się one w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie 26 maja o godz. 10. Liturgii będzie przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Święcenia prezbiteratu to drugi (po święceniach diakonatu) stopień święceń kapłańskich. To dla diakonów zakończenie formacji seminaryjnej i włączenie do grona kapłańskiego - każdy z nich otrzyma dekret kierujący do pracy w jednej z parafii archidiecezji warmińskiej. Święcenia kapłańskie to jeden z najradośniejszych dni w życiu diecezji, ale trzeba pamiętać, że troska o kapłanów należy nie tylko do opiekunów w seminarium, ale również do wiernych - kapłan ma formować lud, do którego jest posłany, ale tak samo lud Boży formuje księży i wierni powinni czuć się odpowiedzialni, szczególnie za młodych kapłanów.

Święcenia otrzymają:

  • dk. Szymon Gut
  • dk. Łukasz Kieca
  • dk. Michał Piotrowski
  • dk. Eryk Sienkiewicz
  • dk. Andrzej Stankiewicz
  • dk. Daniel Szczech
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL