Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nie ulegajmy pokusie

Kapłani uczestniczą w misji Chrystusa, a warunkiem dobrego jej wypełniania jest bliskość z Chrystusem, która jest właśnie świętością - przekonuje abp Józef Górzyński.

Warmińscy kapłani przyjechali do WSD „Hosianum”, by pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego modlić się o swoją świętość.

- Ojcowie duchowni powiedzą, że świętość to fundament. Wiele tekstów ewangelicznych warunkuje posługę kapłana i pragnienie dążenia do świętości. Jest też wiele tekstów mówiących o formacji kapłańskiej, która dba nie tylko o to, aby być sprawnym duszpasterzem, ale przede wszystkim o to, aby mieć duchową bazę do duszpasterzowania ludowi Bożemu. I to jest bez wątpienia to, co nazywamy drogą do świętości, czyli praca nad sobą, która prowadzi do bliskości z Panem Jezusem - mówił metropolita.

Przekonywał, że kapłani uczestniczą w misji Chrystusa, a warunkiem dobrego jej wypełniania jest bliskość z Chrystusem, która jest właśnie świętością.

Spotkanie rozpoczęło się konferencją, którą do kapłanów wygłosił ks. dr Stanisław Jóźwiak, ojciec duchowny WSD w Ełku. Wiele mówił o prywatnej modlitwie kapłanów, która powinna być na pierwszym miejscu.

- Nie ulegajmy pokusie pośpiechu, a czas oddany Chrystusowi w cichej modlitwie niech nie wydaje się czasem straconym. To wtedy rodzą się najdoskonalsze owoce duszpasterskiej posługi. Cicha i osobista modlitwa. Jezus milczy, ale wówczas działa - mówił.

Po konferencji kapłani w ciszy adorowali Najświętszy Sakrament. Później uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL