Nowy numer 2/2021 Archiwum

Marsz na marsz

- Chcemy manifestować radość, której źródłem jest każda rodzina. Wychodzimy by pokazać, że tak po prostu jesteśmy szczęśliwi - podkreśla diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Wojsław Czupryński.

Już za tydzień, 10 czerwca, ulicami Olsztyna przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. - Jest jeszcze parę spraw do dopracowania. Pan Bóg wspiera tę inicjatywę, co widać każdego roku. Zawsze mamy to poczucie, że coś jeszcze jest niedopięte, martwimy się o pogodę, czy ludzie przyjdą. A przychodzą, z uśmiechem na twarzach ukazują ulicy, że rodzina jest czymś wyjątkowym, cudownym, niezwykłym zamysłem Bożym, gdzie człowiek wzrasta ku Niebu. Organizujemy ten marsz już po raz siódmy i już wiemy, że bez ufności i zawierzenia się Bogu, niewiele zrobimy - uśmiecha się Janusz Prucnal.

Podkreśla, że w tę inicjatywę włącza się mnóstwo ludzi dobrej woli. Co roku pojawiają się nowe osoby, które pomagają. - To cieszy, bo kiedy mówimy o życiu, jego obronie, kiedy wskazujemy na rodzinę silną, opartą na wartościach chrześcijańskich, to niektórzy mają z tym problem - dodaje.

Marsz poprzedzi o godz. 12.30 Eucharystia w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie. Następnie wszyscy spotkają się na starym mieście, skąd około godz. 13.45 wyruszy marsz ulicami Olsztyna. - Ze starego miasta przejdziemy do Parku Centralnego, gdzie będą przygotowane atrakcje dla całych rodzin - dodaje.

Tegoroczny marsz odbędzie się pod hasłem: „Polska Rodziną Silna!”. - To jest mądre hasło. Wszystko co piękne i mądre w narodzie zaczyna się w rodzinie. Silna rodzina to silny naród i silne państwo, jak i społeczności lokalne - zauważa diecezjalny duszpasterze rodzin ks. Wojsław Czupryński.

Podkreśla, że naszym obowiązkiem winno być uczestniczenie w tym wydarzeniu. - Trzeba stanowczo i jednoznacznie stawać po stronie dobra. Po obserwacji świata można wnioskować, że nie wszyscy widzą, że rodzina sama w sobie jest wielkim dobrem - mówi ks. Czupryński.

Zauważa, że marsz jest radosnym świętem. - Chcemy manifestować radość, której źródłem jest każda rodzina. Wychodzimy, by pokazać, że tak po prostu jesteśmy szczęśliwi. Że nie ma na tej ziemi, poza Panem Bogiem, niczego ważniejszego, jak relacja z najbliższymi, wzajemna miłość, zrozumienie i wybaczenie - dodaje duszpasterz.

10 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się również w Dobrym Mieście. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama