Nowy numer 08/2024 Archiwum

Oddaj swoje problemy Matce

30 czerwca w Gietrzwałdzie odbędzie się Dzień Pokutny pod hasłem: "Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej".

Z tej okazji w kurii metropolitalnej w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu.

- Wezwania Matki Bożej wpisywały się w tę myśl „Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej”, która mówi o tym, jakie były drogi do wolności - jedną z tych dróg była droga duchowa: poprzez walkę z nałogami, wadami narodowymi. Praca nad sobą, duchowa, wewnętrzna praca, którą Polacy wykonywali pod wpływem objawień stanowiła istotny przyczynek drogi powrotu do wolności - podkreśla abp Józef Górzyński. Metropolita zaznacza, że forma pokutna ma dać okazję do postawieniu sobie ważnych pytań. - Nie chcemy robić rachunku sumienia, ale dać okazję do zapytania jak dziś traktujemy naszą wolność? czy ją szanujemy? a może narażamy ją przez nasze wewnętrzne zniewolenia? - mówił abp Górzyński.

- Objawienia w Gietrzwałdzie mają podwójny wymiar: historyczny oraz aktualny, w którym odczytujemy znaczenie objawień dla nas. Widzimy znaczenie objawień w odzyskaniu niepodległości i chcemy, by współcześni też mogli wszystkie te płaszczyzny, na których nie ma jeszcze pełnej wolności oddawać Panu Bogu przez ręce Maryi - tłumaczy ks. Marcin Chodorowski CRL.

Najważniejszymi punktami Dnia Pokutnego w Gietrzwałdzie będą nabożeństwo pokutne z Adoracją Najświętszego Sakramentu oraz indywidualną spowiedzią oraz uroczysta Msza św. - Zachęcamy wszystkich pielgrzymów, którzy przybędą do Gietrzwałdu, by napisali List do Matki - nasze podziękowania, błagania, ale także prośby o wstawiennictwo w walce ze zniewoleniami. Te listy zostaną w procesji złożone u stóp Maryi - mówi ks. Bartłomiej Matczak.

Program Dnia Pokutnego:

9.00 - zawiązanie wspólnoty, powitanie obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i Różaniec

10.00 - Droga Krzyżowa

11.30 - nabożeństwo pokutne z Adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią indywidualną

13.30 - przerwa

14.00 - przygotowanie do Eucharystii

14.30 - uroczysta Eucharystia przy Źródełku

16.30 - wspólne uwielbienie (prowadzi zespół Deus Meus)

18.00 - zakończenie

Organizatorzy proszą grupy zorganizowane (parafie, wspólnoty, pielgrzymki) o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy