Nowy numer 23/2021 Archiwum

W nagrodę do Panamy

W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie odbył się finał konkursu „Męczennicy warmińscy”.

O nagrodę główną - wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy - walczyła trójka najlepszych uczniów.

- Męczeństwo to jeden z najmocniejszych dowodów wiary, niezwykle trudny i piękny wzór. W naszej parafii, św. Katarzyny, pracowało dwóch kapłanów włączonych w poczet męczenników warmińskich: ks. Johann Lindenblatt oraz ks. Wojciech Rogaczewski. Warto promować nasze lokalne dowody wiary, postaci, na których można się dziś wzorować - tłumaczy ks. Rafał Kociński, pomysłodawca konkursu.

- To bardzo cenna inicjatywa, pamiętać o tych, którzy tu pracowali i oddali swoje życie za wiarę. Od nich możemy czerpać przede wszystkim to, o czym pisał św. Paweł: „w dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”. Chodzi właśnie o depozyt wiary, o poświęcenie swojego życia Chrystusowi - przyznaje ks. Sylwester Progorowicz, proboszcz parafii św. Katarzyny.

W finale znaleźli się Tomasz Deluga, Dominika Sieklucka oraz Mateusz Sieklucki, a najlepiej z finałowymi pytaniami poradziła sobie Dominika Sieklucka i ona w nagrodę pojedzie na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama