Nowy numer 46/2019 Archiwum

Świętość na co dzień

"Skup się. Odszukaj w sobie Boga i posłuchaj Go!" - pisał św. Josemaría Escrivá.

W Olsztynie, w parafii św. Wojciecha, odbył się dzień skupienia prowadzony w duchu Opus Dei. Zorganizowany został oddzielnie dla kobiet i oddzielnie dla mężczyzn. Spotkanie modlitewne rozpoczęło się od lektury duchowej, a następnie rozważanie poprowadził ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski, wikariusz regionalny Prałatury Personalnej Opus Dei w Polsce.

Przypomniał on, że dzieło odkupienia nie jest wydarzeniem, które należy pozostawić w przeszłości. - Czasami Bóg może stać się dla nas w swoim majestacie daleki, ale Chrystus został z nami, jest z nami cały czas - taki też jest sens wychodzenia na ulice podczas procesji Bożego Ciała - mówił ks. Moszoro-Dąbrowski.

Zaznaczył, że dzień skupienia jest czasem zatrzymania, przypomnienia, uporządkowania sobie wielu spraw. - To czas zastanowienia i uświadomienia sobie, że naszym zadaniem jest dawanie dobroci i miłości Boga innym - podkreślił duszpasterz.

Przybliżył również zebranym kilka myśli papieża Franciszka z adhortacji apostolskiej „Gaudete et exsultate” o powołaniu do świętości w świecie współczesnym. - Papież zwraca uwagę, że to nie tylko przyszłość, ale też teraźniejszość, a świętość w świecie współczesnym realizuje się poprzez znoszenie, cierpliwość i łagodność. Do tego jednak, by znosić przeciwności i pozostać wiernym, potrzebne jest zjednoczenie z Bogiem, bo przecież „jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?”. Gdy szukamy Jezusa, nasze serca stają się podobne do Jego serca, a wtedy możemy być ludźmi pokoju, cierpliwymi i trwającymi w dobru - przekonywał ks. Moszoro-Dąbrowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama