Nowy numer 43/2019 Archiwum

Rodzina to wielkie szczęście przejdź do galerii

- W świecie, gdzie wszyscy wszystko manifestują, nie może zabraknąć manifestacji dobra, tego, co najważniejsze - mówił abp Józef Górzyński.

Już po raz 7. ulicami Olsztyna przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, tym razem pod hasłem: „Polska rodziną silna”. Na ulice stolicy Warmii i Mazur wyszły tłumy ludzi. - Rodzina to wspaniała sprawa, w niej człowiek prawdziwie żyje i może się rozwijać przy wsparciu innych. To prawdziwe szczęście - podkreślali uczestnicy marszu. - To świadectwo, jak wielką wartością dla Kościoła, dla państwa i dla każdego z nas jest rodzina - podkreśla ks. Wojsław Czupryński, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Marsz został poprzedzony Mszą św. w kościele św. Jakuba. Modlitwie przewodniczył abp Górzyński, metropolita warmiński, który zaznaczył, że rodzina to fundament, na którym opiera się człowiek, i należy walczyć, żeby rodzina była dobrze rozumiana. - W świecie, gdzie wszyscy wszystko manifestują, nie może zabraknąć manifestacji dobra, tego, co najważniejsze - mówił arcybiskup. Pobłogosławił zebranych i podziękował im za dawanie świadectwa. - Bądźcie świadkami wiary i bądźcie z tego dumni. To jest właśnie prawdziwy i w zasadzie jedyny powód do dumy - że otrzymaliśmy Prawdę i zdolność do niesienia jej innym. Wypełnijmy nasze powołanie - apelował.

Marsz dla Życia i Rodziny uformował się na olsztyńskiej Starówce, a następnie barwny pochód przeszedł ulicami miasta do parku Centralnego, gdzie odbył się piknik rodzinny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama