- Staramy się maksymalnie uprościć procedurę składania i rozpatrywania wniosków - mówi wiceminister Marcin Zieleniecki.
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej na spotkaniu z przedstawicielami mediów tłumaczył założenia programu „Dobry Start”, który zakłada jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł dla uczniów rozpoczynających rok szkolny.
- W skali całego kraju to 4,6 mln uczniów. W naszym województwie programem zostanie objętych 146 tys. z nich - tłumaczy wicewojewoda Sławomir Sadowski.
Program „Dobry Start” to 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom. Świadczenie przysługuje dzieciom i młodzieży do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Aby otrzymać świadczenie, wystarczy złożyć wniosek - od 1 lipca drogą internetową, a od 1 sierpnia również w formie pisemnej. Wniosek należy złożyć maksymalnie do 30 listopada, a wszyscy, którzy złożą wniosek w miesiącach wakacyjnych, otrzymają świadczenie najpóźniej do 30 września.
- Kanał elektroniczny sprawdził się w przypadku programu Rodzina 500+ - wówczas tę formę złożenia wniosku wybrało ok. 25 proc. wnioskodawców. Tym razem chcielibyśmy osiągnąć poziom około 40 proc. wniosków złożonych drogą elektroniczną - zaznacza wiceminister Zieleniecki i oddaje, że program „Dobry Start” to realne wsparcie rodzin w związku z wydatkami, jakie ponoszą przy rozpoczęciu nowego roku szkolnego.
Wiceminister Zieleniecki zaznacza, że procedura jest maksymalnie uproszczona. - W przypadkach nie budzących wątpliwości nie będzie wymagane wydanie decyzji administracyjnej - mówi przedstawiciel resortu.