Nowy numer 41/2019 Archiwum

Santa Casa

W parafii pw. św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej została uroczyście otwarta i poświęcona kawiarenka parafialna.

Jako wspólnota Kościoła mamy jeden dom - dom Boży, naszą świątynie, w której spotykamy się na Eucharystii, ale od dzisiaj mamy również ten domek Boży, w którym możemy się spotykać - podkreśla proboszcz ks. dr Artur Oględzki.

Parafialna kawiarenka nosi  nazwę „Santa Casa”, a inspiracją do nadania nazwy jest Święty Domek z Loreto:  to budynek z kamienia, w którego centrum znajduje się rzeźba przedstawiająca tzw. Madonnę z Loreto. Według tradycji, jest to część domu z Nazaretu, w którym Maryja urodziła się i wychowała, doświadczyła Zwiastowania, i w którym mieszkał w dzieciństwie Jezus Chrystus.

- W każdą niedzielę widujemy się ze sobą, ale często właśnie tylko się widujemy, mijamy. Kawiarenka parafialna została stworzona między innymi, abyśmy mieli takie miejsce do którego swobodnie można przyjść, żeby tworzyć jedność, tworzyć wspólnotę parafialną. Niech to będzie miejsce wypełnione serdecznością, gdzie będziemy siebie wzajemnie obdarowywali swoją dobrocią - zachęca ks. proboszcz.

Głównym celem kawiarenki jest integracja środowiska parafialnego, ale ma to być również miejsce na warsztaty, koncerty, wieczory poetyckie czy projekcje filmów. Parafianie będą mieli również możliwość organizowania w tym miejscu swoich imienin, urodzin, rocznic. - Otwarcie tego dzieła to jest dopiero początek: aby żyło, żeby rzeczywiście spełniało swoją rolę, wszyscy musimy tego chcieć. W znacznej  mierze zależy od nas wszystkich - podkreślił podczas otwarcia ks. Oględzki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL