Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kochać i być kochanym...

...bez tego cała reszta nie ma większego znaczenia – mówi bp Janusz Ostrowski.

Uroczystości kończące jubileuszową, 20. edycję Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny rozpoczęły się Mszą św. w kościele św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej. Zebranych przywitał ks. kan. Artur Oględzki, który przypomniał, że w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

– Nie byłoby zmartwychwstania Polski w 1918 r., gdyby nie siła polskich rodzin – podkreślił ks. Oględzki. Mszy św. przewodniczył bp Janusz Ostrowski. – W rodzinie człowiek nie tylko na świat przychodzi, ale też do świata wychodzi. Tak jak ukształtowany będzie człowiek w rodzinie, tak będzie potem służył wspólnocie, społeczności, narodowi – mówił w homilii biskup Ostrowski. – Podczas tego wydarzenia nie tylko podkreślamy wartości rodziny i małżeństwa, ale pozwalamy wielu rodzinom – które czasem o tym zapominają – spotykać się, rozmawiać, uczyć się być ze sobą. Najważniejsze w życiu każdego człowieka są dwie rzeczy: poczucie bycia kochanym i umiejętność kochania innych. To, co robimy, jest ważne, ale jeśli zabraknie tych dwóch najważniejszych spraw, to reszta nie będzie miała prawdziwej wartości – mówił duszpasterz. Po wspólnej modlitwie uczestnicy udali się do Bartoszyckiego Domu Kultury, gdzie były przemówienie, występy oraz wykład.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL