Nowy numer 42/2019 Archiwum

Droga do wolności

Już jutro (30 czerwca) w Gietrzwałdzie odbędzie się Dzień Pokuty, na który zaprasza wszystkich wiernych abp Józef Górzyński.

Po ubiegłorocznym jubileuszu 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie 50. rocznicy koronacji Jej obrazu jako archidiecezja warmińska chcemy jeszcze bardziej pogłębiać i przekazywać orędzie Matki Bożej pozostawione na Ziemi Warmińskiej - mówi abp Józef Górzyński.

W swoim przesłaniu Pani Gietrzwałdzka wzywała między innymi do pokuty, dlatego już dziś metropolita warmiński zaprasza wiernych na Dzień Pokuty w Gietrzwałdzie, który będzie miał miejsce 30 czerwca 2018 roku.

- To wydarzenie wpisuje się także w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasłem tego dnia będą słowa „Od wolności wewnętrznej  do wolności zewnętrznej”. Objawiania gietrzwałdzkie to nic innego, jak prezent Nieba dla uciemiężonych Polaków w czasie zaborów. Droga do wolności trwała jeszcze długo, ale wytrwała modlitwa milionów Polaków na różańcu sprawiła cud, nie tylko nad Wisłą w 1920 r., ale dwa lata wcześniej, w odzyskaniu niepodległości - uważa ks. Marcin Sawicki, rzecznik prasowy warmińskiej kurii.

Program - 30 czerwca (sobota):
9.00 - Zawiązanie wspólnoty, powitanie obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i Różaniec;
10.00 - Droga Krzyżowa;
11.30 - Nabożeństwo pokutne z adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią indywidualną;
13.30 - Przerwa obiadowa;
14.00 - Przygotowanie do Eucharystii;
14.30 - Uroczysta Eucharystia przy źródełku. Homilię wygłosi bp Józef Zawitkowski;
16.30 - Koncert zespołu „Deus Meus”;
18.00 - Zakończenie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL