Nowy numer 42/2019 Archiwum

Znamy wyniki matur

Na Warmii i Mazurach świadectwo dojrzałości otrzymało 77 proc. abiturientów.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wyniki tegorocznych matur - świadectwo dojrzałości otrzymało 79,7 proc. uczniów.

Województwo warmińsko-mazurskie wypadło gorzej na tle kraju, gdyż - podobnie jak w województwach zachodniopomorskim, pomorskim oraz dolnośląskim - zdawalność wynosiła 77 proc. Pod tym względem najlepsze okazało się województwo małopolskie - 83 proc. zdanych matur.

Każdy maturzysta musiał obowiązkowo zdać egzaminy z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym oraz przystąpić do minimum jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Żeby zdać maturę, należało uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych.

Do egzaminu poprawkowego w sierpniu tego roku będą mogli przystąpić ci uczniowie, którzy nie zdali jednego przedmiotu obowiązkowego.

Na Warmii i Mazurach z prawie 9 tys. abiturientów egzaminy zdało 6 871 osób, a szansę na sierpniową poprawkę będzie miało 1479 uczniów. 535 maturzystów do poprawki będzie mogło przystąpić dopiero w przyszłym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL