Nowy numer 23/2021 Archiwum

Tak wygląda wspólnota

Jeśli są wakacje, to wiadomo, że trwają w naszej archidiecezji rekolekcje Ruchu Światło-Życie.

W Głotowie swoje spotkanie z Bogiem przeżywa młodzież na Oazie Nowej Drogi. - Jestem już po raz trzeci na wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Co roku jest to dla mnie ważny czas - podkreśla Marek.

W Głotowie przebywa obecnie 66 uczestników, którymi opiekuje się 11 animatorów. - Bazujemy na poszczególnych tajemnicach różańcowych. Skupiamy się na sakramentach, czym są, co z sobą niosą i że są skuteczne - podkreśla moderator ks. Michał Tyczyński. - Mówimy o ciszy, o relacji z Panem Bogiem, o tym, jak powinna wyglądać wspólnota, tak dziś niedoceniana, a która pozwala się nam rozwijać i wzrastać - wymienia kapłan.

Podczas formacji poruszany jest również element umierania wewnętrznego. - Fenomenalnym porównaniem jest historia Wojtusia, który oddaje Jezusowi poszczególne swoje wewnętrzne miejsca, a szatan nieustannie go pokonuje, dopóki ten nie oddaje Bogu całego siebie. To ma uświadomić, że dopóki cali nie wejdziemy w bliską relację z Chrystusem, nie oddamy mu całej naszej rzeczywistości wewnętrznej i zewnętrznej, to dajemy szatanowi miejsce na pokusy. Przeżywając te rekolekcje, próbujemy sobie to uświadomić - wyjaśnia ks. Michał.

Podkreśla, że rekolekcje to czas początku formacji i ukazanie, jak Jezus w naszym życiu działa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama