Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tak wygląda wspólnota

Jeśli są wakacje, to wiadomo, że trwają w naszej archidiecezji rekolekcje Ruchu Światło-Życie.

W Głotowie swoje spotkanie z Bogiem przeżywa młodzież na Oazie Nowej Drogi. - Jestem już po raz trzeci na wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Co roku jest to dla mnie ważny czas - podkreśla Marek.

W Głotowie przebywa obecnie 66 uczestników, którymi opiekuje się 11 animatorów. - Bazujemy na poszczególnych tajemnicach różańcowych. Skupiamy się na sakramentach, czym są, co z sobą niosą i że są skuteczne - podkreśla moderator ks. Michał Tyczyński. - Mówimy o ciszy, o relacji z Panem Bogiem, o tym, jak powinna wyglądać wspólnota, tak dziś niedoceniana, a która pozwala się nam rozwijać i wzrastać - wymienia kapłan.

Podczas formacji poruszany jest również element umierania wewnętrznego. - Fenomenalnym porównaniem jest historia Wojtusia, który oddaje Jezusowi poszczególne swoje wewnętrzne miejsca, a szatan nieustannie go pokonuje, dopóki ten nie oddaje Bogu całego siebie. To ma uświadomić, że dopóki cali nie wejdziemy w bliską relację z Chrystusem, nie oddamy mu całej naszej rzeczywistości wewnętrznej i zewnętrznej, to dajemy szatanowi miejsce na pokusy. Przeżywając te rekolekcje, próbujemy sobie to uświadomić - wyjaśnia ks. Michał.

Podkreśla, że rekolekcje to czas początku formacji i ukazanie, jak Jezus w naszym życiu działa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL