Nowy numer 44/2020 Archiwum

Muzyczna pielgrzymka po Warmii i Mazurach

W sanktuarium w Głotowie odbył się koncert "Pro Musica Antiqua".

Ideą letnich koncertów Pro Musica Antiqua organizowanych od 1993 roku jest przedstawianie najbardziej wartościowych utworów kameralnych w obiektach zabytkowych: pałacach, zamkach i kościołach regionu. Koncerty odbywają się w ramach programu „Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii i Mazur”.

Głotowska świątynia to jedno z wielu miejsc, gdzie zabrzmi muzyka klasyczna - w tegorocznym cyklu muzycy zagrają 40 koncertów w 40 miejscowościach Warmii i Mazur. - Już 26. rok koncertujemy w zabytkowych zamkach, pałacach i kościołach Warmii i Mazur. Ważnym elementem naszych koncertów jest pokazanie przepięknych obiektów, pereł, o których często nie pamiętamy, a muzyka jest pretekstem, by sobie o nich przypomnieć - mówi prof. Leszek Szarzyński.

Jak podkreśla cykl koncertów to swoista pielgrzymka po zabytkach Warmii i Mazur, gdzie muzyka klasyczna była tworzona i właśnie w tych miejscach brzmi najlepiej. - Muzyka, którą wykonujemy w większości była tworzona i wykonywana właśnie w tych miejscach - opowiada L. Szarzyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama