Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mamo, sam nie dam rady

Kaszubi przybyli w tradycyjnej pielgrzymce do sanktuarium maryjnego w Krośnie.

Pielgrzymkę zorganizowała Kaszubska Fundacja św. Jakuba, która od wielu lat wspiera krośnieńskie sanktuarium. Najważniejszym punktem była Msza św. W homilii przewodniczący liturgii ks. Tomasz Kołodziej przypomniał, że Matka Boża zawsze słuchała uważnie słów Boga. - Jezus mówił, że „pierwsze jest: słuchaj Izraelu”. Jesteśmy tu dziś po to, by słuchać, co Maryja do nas mówi, co przez Nią mówi Jezus do naszych serc. Chcemy dziś oddać chwałę Bogu, Temu, który przyszedł na świat poprzez Maryję i Ona ma być dla nas wzorem, jak mamy przyjąć Chrystusa - musimy mieć czyste serce - mówił duszpasterz.

- Jestem tutaj, założyłem ornat, jestem w stanie łaski uświęcającej, ale to nie znaczy, że jestem nieskalany. Jestem zdolny do każdego grzechu. Taka jest prawda o mnie: gdyby mnie łaska nie trzymała, to bym popłynął. Mamo, ratuj mnie, bo sam nie dam rady! Przychodzimy tu dziś właśnie dlatego, że sami nie damy rady, przychodzimy, by zaczerpnąć siły od Maryi - zaznaczył ks. Tomasz. Podkreślił również, że na wzór Matki Bożej każdy wierzący powinien nieść Chrystusa innym ludziom.

Po Mszy św. odbył się koncert zespołu Pro Musica Antiqua, a po nim wspólne świętowanie niedzieli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL