Nowy numer 47/2020 Archiwum

Nikt nie musi nas uczyć demokracji

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Olsztyna.

Prezes Rady Ministrów odwiedził stolicę Warmii i Mazur w związku z kampanią „Polska jest jedna”. Premier najpierw spotkał się z mieszkańcami w Urzędzie Wojewódzkim, a następnie złożył kwiaty pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny na placu Solidarności.

Podczas swojego wystąpienia premier mówił m.in. o patriotyzmie, gospodarce i infrastrukturze drogowej. - Jeszcze 4 lata temu bezrobocie sięgało tutaj prawie 20 proc, a w niektórych powiatach przekraczało znacząco 20 proc. Dzisiaj jest to 10,5 proc. To, że tak spadło bezrobocie to się nie wzięło z niczego - mówił premier Morawiecki i zaznaczył, że to zasługa m.in. sprawnych menadżerów, który przyciągają inwestycje na Warmię i Mazury.

Nawiązując do 100-lecia odzyskanie niepodległości i 550-lecia polskiego parlamentaryzmu premier powiedział, że jako kraj mamy się czym pochwalić wobec śwaita.- Budowaliśmy parlamentaryzm, demokrację i jesteśmy jednym z krajów najbardziej doświadczonych w budowaniu demokracji, więc nikt nie musi nas uczyć tego, czym jest demokracja - my doskonale to wiemy - zaznaczył Prezes Rady Ministrów.

Odniósł się również do przekopu Mierzei Wiślanej. - Przełamujemy różne mechanizmy niemożności, imposybilizmu. Ale okazało się, że można - na projekt i wykonanie przekopu przesunęliśmy z budżetu centralnego prawie miliard złotych - mówił premier.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama