Nowy numer 42/2019 Archiwum

Iskra polskości

Już po raz drugi Fundacja dla Rodaka zorganizowała letni wypoczynek na Warmii dla Polaków z Kazachstanu.

50 młodych ludzi (37 z Kazachstanu, 13 z Polski) przebywa obecnie w Nowym Kawkowie na Wakacjach dla Rodaka. W trakcie pobytu nie tylko poznają Warmię i Mazury, ale także mają zapewnioną sesję fotograficzną, odwiedza ich Naukobus z Centrum Nauki Kopernik, animatorzy organizują im zawody sportowe, warsztaty i całą masę innych atrakcji.

- Naszym głównym celem jest pomoc Polonii i Polakom za granicą, zorganizowanie im wypoczynku. Chcemy, żeby poznali kraj swoich przodków - wszyscy uczestnicy, którzy przybyli z Kazachstanu są prawnukami, a młodsi nawet praprawnukami zesłańców - każdy z nich lepiej lub gorzej mówi po polsku, ale najważniejsze, że chcą tę tradycję podtrzymywać. Zależy nam na nauce języka, tradycji, kultury, na podtrzymywaniu i rozpalaniu tej iskry polskości, jaka się w nich tli - chcemy sprawić, że będą chcieli tu przyjechać, studiować, a potem wybrać Polskę jako swój kraj - tłumaczy Joanna Wilk-Yaridiz, prezes Fundacji dla Rodaka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL