Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przyjdźcie na Jerycho

- O tę modlitwę prosiła Matka Boża w Gietrzwałdzie i w Fatimie. Gorliwie i codziennie winniśmy odmawiać Różaniec - podkreśla ks. Andrzej Pluta.

W parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie trwa Jerycho Różańcowe. Rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył proboszcz ks.   Pluta. Przez tydzień, do soboty 28 lipca, będzie przez całą dobę trwała w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu modlitwa różańcowa.

- Modlimy się przed Najświętszym Sakramentem w intencji ojczyzny i Kościoła. Parafianie uczestniczą w tym Różańcu, trwają na modlitwie. Często widzę ludzi z innych parafii. Wspólnie czuwają, całodobowo - mówi ks. Pluta.

Podkreśla, że Różaniec jest piękną i niezwykłą modlitwą. - O nią prosiła Matka Boża w Gietrzwałdzie i w Fatimie. Gorliwie i codziennie winniśmy odmawiać Różaniec. Jest to bardzo ważna modlitwa dla kapłanów - dodaje. Wspomina czas seminaryjny, kiedy ojciec duchowny ks. Konrad Salwa powiedział, że jeśli w kapłańskim życiu będą modlić się tą modlitwą, mogą być pewni wytrwania w powołaniu. - Czego dziś na co  dzień doświadczam. Codziennie odmawiam Różaniec - wyznaje kapłan.

- Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem przez 7 dni. Matka Najświętsza, objawiając się w Amsterdamie w latach 1946-1958 jako Pani Wszystkich Narodów, przepowiedziała bój duchowy i Jerycha Różańcowe. Warto podkreślić, że objawienia uznane zostały przez bp. Józefa Marię Puntę, biskupa Harlemu, 31 maja 2002 r. - wyjaśnia Urszula Strynowicz, krajowy koordynator wspólnot Nieustającego Różańca.

Główną intencją Jerycha jest modlitwa o uświęcenie duchowieństwa, w intencji papieża, o zachowanie wiary w narodzie, o błogosławieństwo dla Polski, przebłaganie za grzechy, o nawrócenie wrogów Kościoła. - Do tego włączone są wszystkie intencje parafian - podkreśla proboszcz i zaprasza wszystkich katolików z Olsztyna do kaplicy adoracji, by włączyli się do wspólnej modlitwy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama