GN 42/2019 Archiwum

Święto muzyki, tańca i śpiewu

Już po raz 23. w Olsztynie spotkali się artyści z całego świata, by zaprezentować swój dorobek kulturowy.

Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru „Warmia 2018” rozpoczęły się tradycyjnym korowodem przez Stare Miasto – w tym roku do stolicy Warmii i Mazur przyjechali artyści nie tylko z Polski, ale również z Meksyku, Serbii, Macedonii, Indonezji, Cypru, Kanady, Węgier, Peru czy Irlandii.

„Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru to magiczne święto tańca, muzyki i śpiewu, kultywujące i upowszechniające dorobek niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielu narodowości” – podkreślają organizatorzy. Mówią, że w imprezie chodzi głównie o przybliżenie widzom piękna zawartego w tańcu i muzyce ludowej. Dni Folkloru to również okazja do poznania kultury innych, często bardzo egzotycznych krajów. Artyści występowali nie tylko w Olsztynie, ale również w Ostródzie, Gietrzwałdzie, Dobrym Mieście, Biskupcu i Braniewie. Odwiedzili też pacjentów w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama