Nowy numer 33/2018 Archiwum

Spotkajmy się przy kawie

– Nie było co czekać na zakończenie remontu. Mogłoby się potem bowiem okazać, że mamy piękny kościół ze wspaniałym wnętrzem, ale jest w nim coraz mniej ludzi... – mówi proboszcz.

Od kilku tygodni w parafii św. Jana Ewangelisty i MB Częstochowskiej w Bartoszycach działa kawiarenka Santa Casa. Inspiracją do nadania takiej nazwy był Święty Domek z Loreto – budynek z kamienia, w którego centrum znajduje się rzeźba przedstawiająca Madonnę z Loreto. Według tradycji jest to część domu z Nazaretu, w którym Maryja urodziła się, wychowała oraz doświadczyła zwiastowania i w którym mieszkał w dzieciństwie Jezus Chrystus.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma