Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dni Jakubowe rozpoczęte

Święto Olsztyna zainaugurowało odsłonięcie nowej tablicy szlaku św. Jakuba.

Stolica Warmii i Mazur leży na Camino de Santiago - szlaku pielgrzymkowym prowadzących do Santiago de Compostela. Trakt w naszym kraju nazywa się Camino Polaco, a z Olsztyna prowadzi przez Gietrzwałd, Iławę do Torunia i dalej w kierunku Hiszpanii.

- Jesteśmy dumni, że szlak św. Jakuba przebiega przez nasze miasto. Mamy coraz więcej sygnałów od mieszkańców i turystów, że szlak powinien być odnowiony, przede wszystkim uzupełniony o informacje o jego przebiegu - tłumaczy Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Tablica znajdująca się przy Wysokiej Bramie w Olsztynie to nie jedyny nowy drogowskaz na pielgrzymkowej drodze. Prezydent Grzymowicz zapowiada, że do połowy sierpnia na całym terenie Olsztyna zostaną odnowione znaki - charakterystyczne muszelki.

- Wypatrujcie muszelek na drzewach, słupach czy nawet wkomponowanych w bruk starego miasta. Idźcie za nimi do Santiago de Compostela - mówił podczas odsłonięcia tablicy św. Jakub, w postać którego wcielił się tradycyjnie Mirosław Korzunowicz.

Administratorem Szlaku Jakubowego na terenie Olsztyna została Fundacja Idź Dalej.

- Opiekunowie szlaku, wolontariusze naszej fundacji, będą dbali o oznakowanie na szlaku i o to, aby pielgrzymi mieli dokładne informacje, gdzie w Olsztynie można przenocować, zjeść i co warto tutaj zobaczyć - tłumaczy Agnieszka Ptak, prezes Fundacji Idź Dalej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama