Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wystarczy kupić

Mimo programów rządowych wspierających rodziny ciągle są takie, które potrzebują wsparcia. Dlatego zainicjowana przed 10 laty akcja Caritas "Tornister Pełen Uśmiechów" rusza i w tym roku.

- Wielokrotnie widziałam iskry w oczach dziecka, które otrzymało w ramach tej akcji tornister, często z pełnym wyposażeniem. Otwierało go i... na twarzy pojawiał się uśmiech. Za każdym razem miałam poczucie, że ten uśmiech pochodzi właśnie z otrzymanego plecaka - mówi Krystyna Kucewicz z Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

50 tys. szkolnych wyprawek - tyle w ciągu 9 lat przekazała Caritas w Polsce dzieciom z ubogich rodzin. W tym roku ta liczba się zwiększy. W ramach akcji, oprócz kupna nowych tornistrów, przeprowadzana jest zbiórka niezbędnego wyposażenia każdego ucznia.

- Ludzie dobrej woli przekazują kompletne piórniki, kredki i flamastry, farby, cyrkle, gumki i ołówki. Jednym słowem - wszystko. W poprzednich latach prowadziliśmy również zbiórki w sklepach. Zdarzało się, że wyposażenie tornistrów przynosili nowożeńcy. Znając akcję, prosili gości weselnych, by ci nie dawali im kwiatów, a właśnie przybory szkolne. W tym roku jedna para z Ostródy już nam zapowiedziała, że w ten sposób pragnie wesprzeć potrzebujące dzieci - uśmiecha się pani Krystyna.

Tornistry to symbol zwiększenia szans edukacyjnych uczniów przez zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych lub przekazanie ich w całości dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce. By włączyć się do akcji Caritas, wystarczy kupić przybory szkolne, przynieść do parafii lub Caritas. Wszystko po to, aby we wrześniu z tornistra wyskoczył uśmiech i na trwałe pozostał na twarzy szczęśliwego dziecka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama