Nowy numer 42/2018 Archiwum

Znikający Księżyc

W minioną noc warto było wybrać się za miasto, by zobaczyć niezwykły spektakl - całkowite, najdłuższe w tym stuleciu, zaćmienie Księżyca.

Już przed 21.00 na łąkach i wzniesieniach można było spotkać ludzi. - Wyrwaliśmy się z Olsztyna, bo u nas wszystko zasłaniają bloki. Tu jest cisza i widoki, jakich u nas nie ma. Pięknie wygląda czerwony Księżyc - mówiła Teresa.

Wiele osób udało się do olsztyńskiego obserwatorium astronomicznego. Każdy, kto miał okazję obejrzeć to zjawisko poprzez przyrządy astronomiczne, był pod ogromnym wrażeniem.

Kolejne tak długie zaćmienie Księżyca spodziewane jest dopiero w 2123 roku.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy