Nowy numer 43/2019 Archiwum

Jedna nie wystarczy

– W czasie drogi Bóg działa w naszych sercach. Trzeba Mu tylko na to pozwolić – przekonuje ks. Zbigniew Cybulski MS.

Już po raz 35. pielgrzymi z Warmii i Mazur wybrali się w drogę do Częstochowy – jako pierwsza wyruszyła grupa Galindia Mrągowo. Podczas inaugurującej Mszy św. w kościele Matki Bożej Saletyńskiej ks. Zbigniew Cybulski przypomniał, że pielgrzymami są wszyscy – ci, którzy ruszają na pątniczy szlak, ale również ci, którzy zostają w domach i będą duchowo wspierać pielgrzymujących.

– Pielgrzymka to nie tylko zejście z kanapy i założenie dobrych butów. To również podejmowanie trudu. Pielgrzymi wiedzą, że to konieczne, tak jak podejmowanie intencji, z którą idziemy na Jasną Górę – po to, by Bóg mógł działać w naszych sercach. Na pielgrzymce człowiek przestaje myśleć o sobie, zwraca uwagę na innych, na ich problemy – mówił duszpasterz. – Jedna pielgrzymka nie wystarczy – trzeba nam takiego nieustannego pielgrzymowania. Na drodze do Częstochowy codziennie uczestniczymy we Mszy św., modlimy się – również w codziennym życiu trzeba nam modlitwy, słowa Bożego, kontaktu z Panem Bogiem i troski o drugiego człowieka – przekonywał ks. Zbigniew i zaznaczył, że tak jak w Ewangelii Jezus cudownie rozmnożył chleb, tak i na pielgrzymce dzieją się cuda. – Jedzenie rozmnaża się nie wiadomo jak i nie wiadomo gdzie… Nikt nie jest głodny, nie brakuje wody, miejsca do spania. Takie rzeczy dzieją się na pielgrzymce – mówił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama