Nowy numer 43/2019 Archiwum

Na maryjnym szlaku

Po raz drugi w ciągu miesiąca parafianie z parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie przybyli do Świętej Lipki.

W połowie lipca przypłynęliśmy tradycyjnie z Mrągowa kajakami, a teraz po raz pierwszy przetarliśmy szlak w pielgrzymce rowerowej. Zanim wyruszyliśmy w trasę, ks. proboszcz Robert Kaniowski poświęcił nasze pojazdy i udzielił błogosławieństwa na drogę - opowiada Henryk Nikonor.

Wśród pątników znaleźli się również goście z parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Baranowie. W trasę ruszyło 18 osób - po pokonaniu prawie 50 km dotarły do Świętej Lipki, gdzie uczestniczyły we Mszy św.

- Trasa rowerowa jest łatwa do pokonania samemu, ale w grupie jest inaczej: trzeba omijać główne drogi ze względu na duży ruch i związane z tym niebezpieczeństwo. Bocznymi drogami jest bezpieczniej, ale trzeba we wszystko włożyć więcej trudu. Dziękuję ks. proboszczowi i wspaniałym uczestnikom. Serdeczne Bóg zapłać za wspólną drogę - mówi H. Nikonor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama