Nowy numer 42/2019 Archiwum

Czas słuchania

W Dobrym Mieście zakończyły się rekolekcje biblijne Duch Święty w Piśmie Świętym. To były wyjątkowe cztery dni. W ciągu dnia cisza, ale tylko ta zewnętrzna, bo cała dusza rozmawiała z Bogiem.

Ale też i rekolekcje medytacyjne w oparciu o lectio divina. Nie tyle wyjaśnianie przymiotów Ducha Świętego czy egzegeza tekstów, a wprowadzenie do medytacji o Duchu świętym w oparciu o teksty biblijne - przybliża prowadzący ks. Piotr Dernowski.

- Na początku ze skupieniem wczytywaliśmy się we fragmenty słowa Bożego, żeby słowo dotarło do umysłu. Później medytacja, by ono zstąpiło do serca. Następnie odkrywaliśmy w sobie pragnienie rozmowy z Panem Bogiem o tym, co odkryłem, by przejść do kontemplacji. Na tych czterech etapach opierała się każda medytacja - mówi ks. Dernowski. Na rekolekcjach obowiązywało święte milczenie, by nie rozmawiać z sobą, a skupić się na rozmowie z Panem Bogiem. - To był czas słuchania Boga, a nie siebie - dodaje.

Najmłodsza osoba miała 22 lata, najstarsza - 72. - Rekolekcje biblijne ugruntowały moje relacje, wiarę. Bóg wiedział co robi - uśmiecha się pani Marzanna.- Tu jeszcze raz uświadomiłam sobie, jak ważne jest przylgnięcie do słowa Bożego, że nie chodzi jedynie o czytanie. Okazuje się, że te same fragmenty Pisma Świętego, w zależności od sytuacji, w której się znajduję, zawierają w sobie inne informacje, są nowym przekazem. To jest niezwykłe bogactwo. Biblia staje się dla mnie przepisem na życie, receptą na zbawienie. Ale, by czerpać z tego bogactwa, muszę umieć korzystać ze słowa - mówi pani Marzanna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL