Nowy numer 42/2019 Archiwum

Sama pogoda wystarczy za pokutę

Po raz drugi wierni z parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła z Lidzbarka Warmińskiego przybyli z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

W 3-dniowej pielgrzymce wzięły udział 34 osoby, a przewodnikiem był ks. Marek Witkowski. - Sens pielgrzymowania jest bardzo prosty - chodzi o wymiar pokutny, błagalny oraz dziękczynny. Codziennie modliliśmy się prosząc Boga o łaski i dziękując Mu za to, co otrzymaliśmy. Za wymiar pokutny już sama pogoda wystarczyła - mówi z uśmiechem ks. Witkowski.

Pielgrzymi do Gietrzwałdu przybyli w święto Matki Boskiej Anielskiej. - W Gietrzwałdzie Maryja była bardzo blisko ludzi, mówiła po polsku… to jest przyciągające i bliskie sercu. Przy tym Jej orędzie jest nadal bardzo aktualne: Maryja prosiła o modlitwę i o trzeźwość, a wiemy, że pijaństwo jest bardzo bolesną sprawą w naszym narodzie - tłumaczy Izabela Borowa.

- Nie wszyscy mają okazję wybrać się na pielgrzymkę do Częstochowy, a taka 3-dniowa trasa jest akurat. Po drodze wysłuchaliśmy różnych konferencji - pierwszego dnia mówiliśmy o powołaniu, misji człowieka i o tym jak często droga naszego powołania przypomina pielgrzymkę: raz pod górkę, raz z górki, trochę prostej, potem zakręty… kolejny dzień poświęcony był Duchowi Świętemu według hasła roku duszpasterskiego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a dziś przypomnieliśmy sobie historię Gietrzwałdu i objawień - opowiada ks. Michał Ułanowski.

Z uwagi na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicy nieśli ze sobą biało-czerwone flagi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL