GN 42/2019 Archiwum

Wrażliwość serca

W Klewkach odbył się odpust ku czci drugiego patrona parafii - św. Rocha. Mszy św. przewodniczył ks. Ludwik Kaniuga.

Przyszliśmy, aby przynieść przed ołtarz plony pracy i wysiłek, jaki towarzyszy osobom pracującym na roli. Ale najważniejsze, że przynosimy Bogu i składamy na ołtarzu nasze serca - mówił na początku Eucharystii. Przybyłych wiernych i kapłanów przywitał proboszcz ks. Jerzy Banul.

Homilię wygłosił rektor WSD „Hosianum” ks. Hubert Tryk. Nawiązując do patrona św. Rocha oraz ewangelii o miłosiernym Samarytaninie, podkreślał, że w naszym życiu ważna jest wrażliwość serca, która otwiera nas na potrzeby i niedolę bliźniego. Tak jak św. Roch zmienił swój plan, kiedy wyruszył do Rzymu i zatrzymała się w miejscu panującej zarazy dżumy, by służyć chorym, tak my winniśmy poświęcać swój czas, rezygnując z własnych planów, by pomagać potrzebującym.

Na koniec Eucharystii odmówiono Litanię od św. Rocha, później odbyła się procesja wokół kościoła. Na koniec ks. Kaniuga poświęcił chleb upieczony z mąki z ziaren tegorocznych zbiorów. - To widoczny znak błogosławieństwa Bożego. Obyśmy potrafili dzielić się tym chlebem z innymi i potrafili dzielić się tym chlebem i sobą z innymi ludźmi - mówił ks. Ludwik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama