Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zaczęło się od Królowej Jezior

W uroczystość NMP Częstochowskiej na jeziorze Czos w Mrągowie miało miejsce poświęcenie sprzętu wodnego.

Tradycja święcenia sprzętu wodnego sięga 2010 roku, kiedy to do parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie przybył obraz Matki Bożej Brasławskiej - Królowej Jezior.

W niedzielę 26 sierpnia po Mszy św. o godz. 12 z kościoła św. Rafała Kalinowskiego wyruszyła nad jezioro grupa wiernych, służba liturgiczna oraz ks. Adrian Dynda, a na molo oczekiwał stateczek z panem Felicjanem, aby dowieźć wszystkich do miejsca przeznaczenia. Z asekuracją łodzi WOPR-u parafianie dopłynęli do pomostów Zespołu Oświatowo-Sportowego „Baza” w Mrągowie, gdzie czekali już na kapłana motorowodniacy i wierni, jak również Anna Onisiewicz, dyrektor ośrodka.

Po zacumowaniu wszystkich wodnych pojazdów odbyła się modlitwa w intencji tych, co na wodzie, a następnie poświęcenie wodnych rumaków i błogosławieństwo korzystających z tego sprzętu.

Ks. Adrian życzył bezpiecznego korzystania z tego dobra i satysfakcji z wypoczynku nad wodą.

Po części oficjalnej można było skorzystać z przejażdżki wodnymi pojazdami po  jeziorze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL