Nowy numer 42/2019 Archiwum

W archidiecezji trwa nowenna gietrzwałdzka

Nabożeństwo ma przygotować wiernych do 150. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Począwszy od 27 czerwca, przez dziewięć najbliższych lat każdego 27. dnia miesiąca w parafiach archidiecezji warmińskiej odbywają się nabożeństwa ku czci Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Specjalnie na to nabożeństwo zostały przygotowane pomoce duszpasterskie. Hasłem nowenny są słowa „Prowadzeni orędziem Maryi”. Pierwszy rok skupia się na tajemnicy wiary i przeżywany jest pod hasłem „Pani Gietrzwałdzka wskazująca na Chrystusa”.

Pomysł na nowennę gietrzwałdzką zainicjował abp Józef Górzyński, który w specjalnie przygotowanym na tę okazję komunikacie zaznaczył, że „(…) nowenna, przybliżając nam treść objawień gietrzwałdzkich, ma nas przygotować na 150. rocznicę objawień Matki Bożej (…) te nabożeństwa oraz towarzysząca im katecheza mają na nowo rozpalić w nas miłość do Boga i Jego Matki”.

Nowenna do Pani Gietrzwałdzkiej składa się z różańca, litanii do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej oraz modlitwy nowennowej. Po nabożeństwie odprawiana jest także Msza św. z formularzy o Matce Bożej z okolicznościowym kazaniem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL