Nowy numer 46/2019 Archiwum

Robimy to, czego chciał Jezus

W Wyższym Seminarium Duchownym Metropolii Warmińskiej "Hosianum" odbyły się rekolekcje dla katechetów.

Katecheta to ktoś, kto ma ewangelizować i uczyć, a żeby to robić - trzeba mieć coś w sobie, trzeba wzrastać w wierze. Katecheza to przede wszystkim świadectwo, a żeby było ono dobre, musi być prawdziwe - uważa ks. Marcin Kuciński, rekolekcjonista.

Temat rekolekcji dla nauczycieli brzmiał „Jesteście napełnieni Duchem Świętym”.

- Rekolekcje to takie naładowanie akumulatorów, nowe światło, zawiązanie wspólnoty. Wydaje się czasem, że po tylu latach katechezy, rekolekcji człowiek już wszystko wie, ale jednak Duch Święty przychodzi czasem niespodziewanie, otwiera, pokazuje nowe przestrzenie, uświadamia nam, że czasem po prostu wystarczy otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce - mówi katechetka Barbara Raduszewska.

W homilii podczas Mszy św. na zakończenie rekolekcji ks. Kuciński przypomniał, że każdy człowiek powinien być święty. - Popatrzmy na św. Augustyna, patrona dzisiejszego dnia; znamy jego historię. Świętość nie znaczy bezgrzeszność, brak trudności czy wątpliwości. Świętość to m.in. miłosierdzie, przede wszystkim wobec siebie - mówił kapłan. - Ludzie mogą wam zazdrościć - jako katecheci wykonujecie w bardzo bezpośredni sposób polecenie Pana Jezusa „Idźcie i głoście”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama