Nowy numer 42/2019 Archiwum

Recepta na bezpieczeństwo

Komendant wojewódzki Policji insp. Tomasz Klimek przez kurię warmińską wystosował apel dotyczący bezpieczeństwa na drogach.

Podkreśla, że w ciągu siedmiu miesięcy tego roku na drogach Warmii i Mazur doszło do 732 wypadków drogowych, w których zginęło 77 osób, a 871 zostało rannych.

„Te 77 osób, które poniosły śmierć na naszych drogach, to nie tylko liczba w policyjnych statystykach - to 77 ludzkich istnień, ludzkich historii, tragedii całych rodzin. Te osoby mogły jeszcze przez wiele lat cieszyć się życiem, mieć marzenia i je spełniać”, pisze komendant.

Apeluje do użytkowników ruchu drogowego i kierowców, aby pamiętać o świadomości odpowiedzialności za siebie i innych. „Kierowca, który łamie dopuszczalne limity prędkości i wydaje mu się, że jest nieśmiertelny, niech wie, że taką jazdą naraża nie tylko swoje życie, ale i życie pasażerów i osób postronnych”.

I zauważa, że recepta na bezpieczeństwo w ruchu drogowym wydaje się dziecinnie prosta - „to stosowanie się do przepisów drogowych, rozsądne korzystanie z praw i odpowiedzialne wywiązywanie się z obowiązków, wzajemny szacunek, życzliwość, koncentracja i rozwaga.”. Tak niewiele, a tak wiele może znaczyć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL