Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mamy służyć

Konferencja prasowa Krzysztofa Marka Nowackiego, kuratora oświaty, przed nowym rokiem szkolnym.

W Urzędzie Wojewódzkim podczas spotkania z mediami kurator oświaty poruszał m.in. tematy drugiego roku wprowadzania zmian w systemie edukacji, mówił również o dofinansowaniach na infrastrukturę szkolną.

Już w poniedziałek 3 września nowy rok szkolny rozpocznie 4,5 mln uczniów w całej Polsce, a na Warmii i Mazurach - 228 tys. W szkołach podstawowych będzie się uczyć ponad 112 tys. uczniów, z czego w klasie I - ponad 13 tys. dzieci.

- Szkoły na Warmii, Mazurach i Powiślu są dobrze przygotowane do nowego roku szkolnego. Zmiany są wprowadzane w sposób ewolucyjny i przebiegają praktycznie bezproblemowo. Polska szkoła jest nowoczesna, dynamicznie się przekształca i korzysta z innowacji w nauczaniu. Naszą rolą jest służyć dzieciom, młodzieży, rodzicom, Rzeczpospolitej - mówił Krzysztof Marek Nowacki.

Kuratorium Oświaty w Olsztynie uruchomiło specjalne kanały informacyjne dotyczące:

  • reformy oświaty: tel. 89/ 523 23 75 lub e-mail: reformaedukacji@ko.olsztyn.pl
  • rekrutacji do szkół w roku 2019/2020: tel. 89/ 523 27 19 lub e-mail: reformaedukacji@ko.olsztyn.pl
  • technologii informacyjnej: tel. 89/ 523 25 33
  • edukacja włączająca: tel. 89/ 523 25 84

Kurator zachęca do korzystania z infolinii i wyjaśniania wszelkich wątpliwości. - Zrobimy wszystko, by z diamentów, jaki nam przekazują rodzice, zrobić brylanty. Jest to dla nas bardzo ważne, bo cytując Jana Zamoyskiego: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” - podkreśla Krzysztof Marek Nowacki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL