GN 42/2019 Archiwum

Cześć ich pamięci

Dziś obchodzimy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

W całym kraju odbywają się uroczystości w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W Olsztynie uroczystości odbyły się przy pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. W samo południe w stolicy Warmii i Mazur zabrzmiały syreny alarmowe, które przypomniały o znamiennej dacie. W rocznicę ataku na Polskę pod pomnikiem AK stawili się kombatanci, poczty sztandarowe, wojsko, służby mundurowe, przedstawiciele władz, harcerze młodzież oraz mieszkańcy miasta.

Przemawiający podkreślali bohaterską postawę Polaków, wiarę w zwycięstwo i ogromne straty, jakie nasz kraj poniósł podczas wojny. -  Żaden kraj proporcjonalnie do liczby mieszkańców nie utracił więcej obywateli. To była nasza danina krwi - mówił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama