Nowy numer 8/2019 Archiwum

Przychodzimy Bogu podziękować przejdź do galerii

W Brąswałdzie trwa 18. Kiermas Warmiński czyli tradycyjne dożynki.

Kiermas rozpoczął się od Mszy św. w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brąswałdzie. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. dr Bartłomiej Matczak, który poświecił przyniesione przez rolników wieńce dożynkowe oraz ziarno przeznaczone do nowego zasiewu.

W homilii ks. Matczak przypomniał, że dzisiejsze świętowanie ma dwa wymiary.

- Z jednej strony przychodzimy z owocami naszej pracy, chcemy okazać radość z tego, co mimo suszy udało się zebrać. Przychodzimy tutaj, bo wiemy, że to wszystko to dar Boga, mamy to od Niego i przez Niego. Wszelkie nasze wysiłki bez Jego błogosławieństwa i Jego obecności w naszym życiu na nic się nie zdadzą. Bogu należy się cześć i chwała za to, co nam daje, a dziś przychodzimy Mu powiedzieć „dziękujemy”, wdzięczność jest bowiem znakiem miłości - mówił ks. Matczak.

- Druga okazja do okazania radości to święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Piśmie Świętym nie znajdziemy fragmentu, który by opowiadał o tym wydarzeniu, ale to, co ważne dla Boga często przychodzi niezauważone przez ludzi. Bóg często przychodzi bez szczególnych wydarzeń, bez fajerwerków - przychodzi w codzienności - mówił ks. Matczak. - Maryja uczy nas przede wszystkim tego, by nawet najdrobniejsze sprawy czynić z miłością i napełnić naszą codzienność obecnością Pana Boga - zaznaczył duszpasterz.

Po Mszy św. uformował się korowód wieńcowy z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lidzbarka Welskiego, który poprowadził zebranych nad Łynę, gdzie odbywa się Kiermas: występy artystyczne, konkursy, kiermasz rękodzieła i lokalne kulinaria.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL