Nowy numer 3/2021 Archiwum

Młodzi duchem

Wierni z parafii św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej wzięli udział w 15. Lednicy Seniora.

Spotkanie, które zgromadziło 5 tys. pielgrzymów, przebiegało pod hasłem: „Jestem młody duchem”. Głównym punktem spotkania na Polach Lednickich była Msza św., której przewodniczył abp senior Damian Zimoń. Na zakończenie Eucharystii wszyscy przybyli kapłani udali się na grób o. Jana Góry, twórcy spotkań nad jeziorem Lednickim, i tam abp Zimoń oraz bp Damian Bryl poświęcili nowy nagrobek.

Podczas spotkania m.in. dziękowano za 100-lecie niepodległości, a zebrani ucałowali ziemię w geście błogosławieństwa. - Uklęknięcie, dotknięcie polskiej ziemi, ucałowanie…to wszystko w 100. rocznicę odzyskania niepodległości było dla mnie jako patriotki wielkim przeżyciem - wspomina pani Teresa. Wspólnej modlitwie towarzyszył radosny śpiew i taniec, a spotkanie modlitewne zwieńczyło przejście przez bramę rybę w geście wyboru Chrystusa.

- Myślę, że każdy powinien wyjść z domu i przeżyć ten czas w taki sposób. Zawiązanie wspólnoty na Polach Lednickich jest czasem dla Boga. Wydaje mi się, że takie spotkania są potrzebne nam, żeby ubogacić swoją duszę. Byłam pierwszy raz na Lednicy i bardzo się cieszę, że przyjechałam. Starsze osoby, które tańczyły, mobilizowały nieco nas, młodszych, do czynnego uczestnictwa - opowiada Ewa.

- Przede wszystkim taki wyjazd odmładza. Taniec, wspólne śpiewy na to wpływały. Ja przynajmniej poczułam się o połowę młodsza - dodaje pani Krystyna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama