Nowy numer 42/2019 Archiwum

Oddajmy Bogu cześć

Już po raz 18. w Brąswałdzie odbyły się tradycyjne dożynki połączone z festynem.

Świętowanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. dr Bartłomiej Matczak, który poświęcił przyniesione przez rolników wieńce dożynkowe oraz ziarno przeznaczone do nowego zasiewu.

– Przychodzimy z owocami naszej pracy, chcemy okazać radość z tego, co mimo suszy i nieurodzaju udało się zebrać. Przychodzimy tutaj, bo wiemy, że to wszystko to dar Boga, mamy to od Niego i przez Niego. Wszelkie nasze wysiłki bez Jego błogosławieństwa i Jego obecności w naszym życiu na nic się nie zdadzą. Bogu należą się cześć i chwała za to, co nam daje, a dziś przychodzimy Mu powiedzieć: „dziękujemy”, wdzięczność jest bowiem znakiem miłości – mówił w homilii ks. Matczak. Przypomniał, że powodem do świętowania jest również święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. – Maryja uczy nas, by nawet najdrobniejsze sprawy czynić z miłością i napełniać naszą codzienność obecnością Pana Boga – zaznaczył duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL